Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google Plus Sayfamız  
                     Resim Görmek İstiyorumDoktorunuza Sorun!
 
Türkçe English

Burun Estetiği / Rinoplasti ve Septorinoplasti: 

Burun Estetiği (Rinoplasty ya da nazoplasti), en sık yapılan estetik ameliyatlardandır. Burunda travmalara baglı olarak ya da kendiliğinden oluşmuş sekil bozukluklarının düzeltilmesi işlemidir. Bu işlem yapılırken mutlaka burnun solunum yolunun en iyi hale getirilmesi istenir.

Burun estetiği operasyonlarını mutlaka genel anestezi ile yapmaktayım. Süre yaklaşık 2 saattir. 

Burun estetiği ameliyatının burnun erişkin ebatlara ulaşmış olduğu 18 yaşından sonra yapılması tercih edilir. Estetik ameliyat öncesi dijital görüntü üzerinde çalışılarak elde edilmesi amaçlanacak şekil tespit edilmeye çalışılır. Bunun hem hastanın isteklerinin cerrah tarafından anlaşılması hem de cerrahın nasıl bir burun yapmaya çalısacağının hasta tarafından anlaşılması gibi faydaları vardır. 

Ameliyat sonrası hastanede bir gece kalınması tavsiye edilir. Konulacak son derece hafif tamponlar hastaneden çıkmadan birkaç saat önce alınır. Alçı 7-10. günlerde alınır. Kabul edilebilir düzeyde iyileşme ve iş güce dönüş 15. günden sonra başlar. 

İzmir Alsancak'ta bulunan estetik merkezimizde burun estetiği operasyonları Prof. Dr. Ahmet SEYHAN tarafından başarı ile yapılmaktır.

Daha fazla detay için ameliyat öncesi ve sonrasına ilişkin notlara göz atabilirsiniz.Ameliyat Öncesi :

 • Haber Sigara içiyorsanız mümkünse 15 gün önceden kesiniz. Bu durum gerek alacağınız genel anestezi nedeniyle akciğerlerinizi zora sokmayacak gerek de yaranızın iyileşmesine faydalı olacaktır.

 • Haber Ameliyat öncesi 15 gün ve sonrası 15 gün Aspirin ve muadili ilaçlar almayınız. Gerekirse başka ağrı kesiciler kullanınız. Aspirin alımı gerek ameliyat sırasında fazla kan kaybına gerek de ameliyat sonrası kendiliğinden kanamalara neden olabilir.

 • Haber Altı saat öncesinden itibaren yeme ve içmeyi kesiniz.

 • Haber Grip, nezle, öksürük, ateş, halsizlik vb durumunuz varsa doktorunuza bildiriniz. Ameliyatınızın ertelenmesi gerekebilir.

 • Haber Adet görüyor olmanız ameliyatınızın ertelenmesini gerektirmeyebilir. Ama doktorunuza bildirmenizde fayda vardır.Ameliyat Sonrası :

 • Haber Ameliyattan uyanır uyanmaz ilk ağrı kesiciniz yapılır ve daha sonraki dönemde de gerektikçe devam edilir. Bu ameliyattan sonra çok fazla ağrı beklenmez.

 • Haber Ameliyat sonrası 6 saat ayağı kalkılmaması gerekir. İlk kalkışta aniden ayağı kalkmanız halinde, başınız dönebilir, gözünüz kararabilir. Kendinizi iyi hissederken bir süre oturduktan sonra kolunuza giren birisi yardımı ile ayağı kalkınız.

 • Haber Bulantı ve kusma olabilir, ameliyat sırasında ve sonrası genizden olan kanamanın farkında olunarak ya da olunmadan yutulmasına bağlı olarak midede biriken kan kusma ile dışarı çıkabilir. Ya da aynı gün ya da bir gün sonra siyah renkli bir ishal tarzında gelebilir. Bu durumlar normaldir, korkacak bir şey yoktur.

 • Haber Ameliyattan 6 saat geçtikten sonra bulantınız da yoksa su içerek azar azar bir şeyler yeyip içmeye başlayabilirsiniz. Ameliyat sonrası ilk günlerde sulu gıda önerilir.

  Bu sayfadaki hareketli resimler ameliyat öncesi ve sonrasına ait değildir. Ameliyatın amaçlanan etkisi bilgisayar programları kullanılarak gösterilmeye çalışılmıştır.

  Haber Sert gıdaların çiğnenmesi burnunuza zarar verebilir. 15 gün sonra normal gıdaya geçilebilir.

 • Haber Burnunuzdaki hafif tampon ağrı vermeksizin genellikle ertesi sabah alınır. Dikişler ve alçı 5-7 günlerde alınır.. Alçı alındıktan sonra konacak flaster de ilaveten 5-10 arası duracaktır.

 • Haber Ameliyat sonrası 15 gün süre ile yüksek yastıkta yatmaya çalışınız ve baş aşağı yere eğilmeyiniz. Mümkünse sağa sola değil düz olarak (yüz yukarı) yatınız.

 • Haber Hızlı hareket etmeyiniz, merdivenleri yavaş çıkınız. (Tansiyonunuz artmasın ve burun kanaması olmasın diye)

 • Haber Sıcak içeceklerden kaçınınız (15 gün süre ile)

 • Haber Burnunuza darbe almaktan kaçınınız. İstenmeyen bir darbe sonrası ya da kendiliğinden bir kanama olması halinde sakin olunuz. Başınız yüksekte olacak şekilde yatağa uzanıp bekleyiniz. Bu şekilde kanamaların büyük çoğunluğu durur. 5 dakika sonra kanamanın durmaması halinde doktorunuzu arayınız.

 • Haber Burnunuza su çekmek ve sümkürmek ameliyattan 15 gün sonra serbesttir. Bundan önce burnunuzu açmaya çalışmayınız, kapalı olması normaldir. Burnunuz daha sonra aylar içinde giderek açılacaktır.

 • Haber Burun dışı bölgede oluşan şişlik göz kapaklarında belirgin olacaktır. 2-3 gün içinde hızla artıp 3'üncü günden sonra şişlik yanaklara inerek azalmaya başlar ve 5-6 gün içinde büyük çoğunluğu iner.

 • Haber Gözlük takmaktan kaçınmanız gereken süre uygulanan tekniğe bağlı olarak değişmekle birlikte burun sırtı kemik işlemleri yapılmış olanlarda birkaç ay süre ile (ideal olarak 6 ay) takılmaması tavsiye edilir.

 • Haber Burun ucu ve burun kökünde daha belirgin olan şişlik aylar içinde giderek inecektir.

 

Prof. Dr. Ahmet SEYHAN - Estetik Cerrah
Prof Dr Ahmet Seyhan
Estetik
Estetik Merkezi
Tel : 0232 422 22 99 pbx      GSM : 0532 111 22 99        WhatsApp : 0555 964 44 84           E-Posta : ahmetseyhan@estetik.org

OFİS / MUAYENEHANE : Plevne Bulvarı Ocakoğlu Apartmanı No:3 Kat:3 Daire:6 Alsancak, İzmir, Türkiye
 

İzmir'deki estetik cerrahi merkezimizde;

Burun estetiği, yüz gençleştirme, meme estetiği,karın estetiği, kulak estetiği gibi birçok cerrahi uygulamalar Prof. Dr. Ahmet SEYHAN tarafından büyük bir uzmanlık ve titizlik ile yapılmaktır. Sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmak ve estetik ameliyatlarımızın fiyatlarını öğrenmek için hemen bize ulaşın.
Burun Estetiği | Meme Estetiği | Yağ Aldırma | Kulak Estetiği | Karın Estetiği | Bilgilendirici Videolar | Estetik Blog Sayfamız | İletişim | İzmir Göğüs Estetiği Sitemiz
 
 

© 2014 Prof. Dr. Ahmet SEYHAN - Estetik Cerrah

Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır.Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemlerdir.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir.Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir.Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edebilir.Sitedeki bilgiler hergün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretci tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. 
WEB TASARIM : DNZ WEB DİZAYN